ART / Oil paintings / Oil painting 11686256
nr 1168 6256
Birger Salkvist
(f. 1889), Sverige
Birger Salkvist (b. 1889), Sweden. Signerad B Salkvist. Köpmangatan, olja på duk, 40x25 cm,
OIL PAINTING, Signerad B Salkvist. Köpmangatan, olja på duk, 40x25 cm
Birger Salkvist, Swedish painter, born 1889 .
600
Monday Mars 12 2018
at 19:44:19